6 причин користуватися блокнотами

6 причин пользоваться блокнотами

Писати корисно. Давайте розберемося чому. Ось 6 причин користуватися блокнотами в наш бурхливий цифрове час.

1. Письмо від руки корисно для мозку

Доведено численними дослідженнями, що лист від руки допомагає мозку переключитися і навіть відпочити. Ми знаходимося під постійним цифровим пресингом і звичайно наш мозок змушений постійно переробляти інформацію, тонни інформації. Є навіть такий термін «цифрова сліпота», який описує явище, коли ми перестаємо бачити рекламні банери і взагалі будь-яку інформацію ми можемо пропустити, так як вона для нас в даний момент не важлива. Велика проблема для рекламників. Коли ви в блокноті плануєте свій день чи роблячи замітки, все сповільнюється в плані обробки інформації, підключається моторика листи і наш мозок отримує перепочинок. Тепер є можливість переробити отриману інформацію.

Ви напевно помічали, що геніальні думки відвідують нас саме під час спокою і нікого розслаблення. Є навіть цілий напрям збільшення продуктивності і зменшення тривожності посередництвом, так званих, «письмових практик». Одним з напрямків даних практик є ведення щоденника. Ви просто пишіть все, що вас турбує або сталося. Таке просте вправу дозволяє позбутися від тривожності і ви непомітно для себе вже пишіть не події минулого, а плани, аналізуєте ситуацію. Ви можете виговоритися на сторінках вашого блокнота.

2. Робота в блокноті і сон

6 причин пользоваться блокнотами

Ви напевно часто помічали, що якщо користуватися телефоном або комп’ютером перед сном, вам важко буде заснути. І справа не тільки, що ви не можете відключитися від роботи або навчання. Екрани гаджетів випромінюють шкідливий синє світло, який порушує вироблення мелатоніну і викликає безсоння. Лікарі радять не користуватися електронними пристроями хоча б за годину до сну. А ось письмове творчість якраз дуже сприяє внутрішньому спокою і звичайно ніякого синього світла не випромінює.

3. Письмо від руки покращує пам’ять

Ви напевно знаєте, що чим більше каналів задіяно при отриманні інформації, тим краще ми її запам’ятаємо. Викладачі часто рекомендують записувати, якщо ми хочемо запам’ятати. Все тому, що під час письма підключаються моторна пам’ять. У підсумку запам’ятовується легше.

4. Планування в блокноті призводить до більшої продуктивності

Коли ми пишемо, то встигаємо обмірковувати кожне речення. По-перше, пишемо ми повільніше, ніж друкуємо в телефоні. По-друге, на папері не можна все взяти і стерти одним махом, як на смартфоні. По-третє, блокнот будь-хто має обмежену кількість листів, тобто, як на смартфоні ви не можете туди записати 100 завдань на день. В результаті плани, записані в блокнот, більш зважені і продумані. Результативність виконання таких завдань закономірно підвищується.

Звичайно, це не всі переваги блокнотів над цифровими носіями, а й недоліки теж є. Самий основні звичайно, пошук інформації, блокнот – це ще один пристрій, який треба з собою носити. І раз вся інформація зосереджена в смартфоні, дуже незручно розриватися між двома джерелами. Проте шанувальників блокнотів і раніше багато.

5. Багатозадачність шкідлива

Доведений факт, що багатозадачність для людини, як правило, шкідлива. Ми не будемо узагальнювати, є люди, які так працювати можуть. Будь-смартфон для нас – це просто гігантський джерело відволікань і перемикань уваги. Адже повідомлення сипляться, як з рогу достатку, а ми, так чи інакше, реагуємо або відволікаючись від основної роботи або перемикаючись на іншу. З блокнотами у вас тільки лист і ручка. Якщо ваш смартфон відкласти подалі на час письма, ви будете зосереджені на конкретному завданні.

6. Сучасні блокноти різноманітні

Все розвивається по спіралі, як ми пам’ятаємо, один із законів філософії. Тобто нове – це добре забуте старе. Блокноти в колишньому вигляді вже не настільки корисні. Вони теж розвиваються.

Зараз дуже популярні так звані блокноти в точку, в яких добре вести справи по системі bullet journal. Блокноти по функціоналу бувають найрізноманітніші – робочий блокнот на кожен день, блокнот для нотаток, блокнот для скетчів, блокнот для подорожі, кулінарна книга, блокнот-органайзер або блокнот матусі, тобто На всі випадки життя. А ще ви можете зробити його своїми руками, замовивши в друкарні листи з потрібною розміткою. Тепер це не просто сховище інформації, тепер він несе тепло, затишок і частинку вашої індивідуальності.

Варіантів оформлення блокнота теж може бути безліч – на пружинах, на кільцях, зі зшитим вручну блоком, зі шкіряною, тканинної або паперовою обкладинкою. Листи можуть бути чисті, в клітку, в лінійку, в точку, комбіновані.

Блокноти для бізнесу

Корпоративні блокноти прийнято випускати з логотипами, контактами, певними елементами фірмового стилю. Звичайно ви завжди можете зробити його з не тільки з вашим логотипом, а й розміткою, необхідної для вашого бізнесу. Тоді він перетвориться в чудовий бізнес-інструмент для ваших працівників і прекрасний рекламний носій для ваших клієнтів.

Замовити блокноти з логотипом

Замовлення приймаються на ел.пошту. При виникненні питань дзвоніть нам за тел.: +38 (095) 503-81-80, +38 (068) 653-10-99, +38 (096) 232-79-88. “Друкарський експрес” – поліграфія та сувенірна продукція.